ustekotomasyon.com > Services > Enerji Otomasyonu

ENERJİ OTOMASYONU

Enerji otomasyonu, tesisinizdeki enerji tüketimini ve elektriği kullanan elektroniği verimli bir şekilde yönetmek; riskleri ve kayıpları en aza indirmek için kullanılan bir sistemdir.

Enerji otomasyonu ile mevcut enerjinin en tasarruflu şekilde kullanılması, can ve mal güvenliği açısından risklerin ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Enerji parametreleri sürekli izlendiğinden enerji sarfiyatı kontrol altındadır. Sistemdeki tüm ekipmanlar izlendiğinden oluşabilecek herhangi bir arızaya zaman kaybetmeden müdahale edilir. Çok daha güvenli ve tehlikesiz çalışma imkanı sağlanır.

Enerji Takibi

Enerji takibi, enerjinin maliyetinin ve öneminin gittikçe arttığı günümüzde zorunluluk haline geldi. Özellikle iş yerlerinde giderlerinin düşürülmesi için enerjinin kontrollü tüketilmesi gerekiyor. Enerji izleme yazılımları sayesinde, enerji analizörü veya sayaç tipi cihazlarla kontrol edilen enerjinin uzaktan izlenmesi ve internet bağlantısı olan tüm cihazlar üzerinden yönetilebilmesi artık mümkün.

Enerji İzleme Yazılımı

Enerji izleme yazılımları sayesinde tüketim verilerinizi uzaktan izleyebilir, olası arızaların önüne geçebilir, reaktif ceza ödeme riskinden kurtulabilirsiniz. Periyodik raporlamalar sayesinde ise enerji verimliliği sağlayarak enerji giderlerinizi düşürebilirsiniz.

Projelerinizle ilgili herhangi bir ihtiyacınız olduğunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim